بخار شیمیایی آمریکایی آمریکا قطعنامه

بخار: شیمیایی آمریکایی آمریکا قطعنامه سوریه روسیه ایران امنیت ارسال بیانیه

گت بلاگز اخبار اجتماعی ممنوعیت فروش گونه‌های آبزی به‌جز ماهی قرمز ، شدت یافتن گشت و پایش محیط زیست

رییس اداره محیط زیست شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران گفت: فروش حیواناتی سوسمار، سمندر و لاک‌پشت غیرقانونی هست. از این رو گشت و پایش اداره محیط زیست شهر پایتخت کشو

ممنوعیت فروش گونه‌های آبزی به‌جز ماهی قرمز ، شدت یافتن گشت و پایش محیط زیست

شدت یافتن گشت و پایش محیط زیست/ ممنوعیت فروش گونه های آبزی به جز ماهی قرمز

عبارات مهم : اداره

رییس اداره محیط زیست شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران گفت: فروش حیواناتی سوسمار، سمندر و لاک پشت غیرقانونی هست. از این رو گشت و پایش اداره محیط زیست شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران در ایام پیش از نوروز جهت پیشگیری از تخلفات، شدت یافتن شده است هست.

محمد حسین بازگیر در گفت و گو با ایسنا با بیان اینکه گونه ای که از زیستگاه خود جدا می شود، آخر تلخی دارد و محکوم به فنا است،اظهارکرد: مردم از خرید گونه های جانوری جهت سفره هفت سین و نوروز خودداری کنند. هر ساله در روزهای نهایی سال عده ای از سودجویان و کسانی که به داشته های طبیعی این سرزمین احترام نمی گذارند اقدام به صید و زنده گیری غیر مجاز بعضی گونه های آبزی می کنند و آن ها را در کنار ماهی قرمز به فروش می رسانند.

وی ادامه داد: یکی از وظایف اداره محیط زیست پیشگیری، نظارت و در صورت لزوم برخورد با تخلفات مربوط به قاچاق، فروش و عرضه غیر مجاز حیات وحش هست. ما پیگیری های مورد نیاز را انجام داده ایم و از کسانی که در میادین میوه و تره بار اقدام به فروش گونه های جانوری می کنند خواهشمندیم از این اقدام غیرقانونی که نوعی جرم است و مجازات جهت آن تعیین شده است است خودداری کنند.

ممنوعیت فروش گونه‌های آبزی به‌جز ماهی قرمز ، شدت یافتن گشت و پایش محیط زیست

رییس اداره محیط زیست شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران در آخر با اشاره به اینکه از همکارانمان درنیروی انتظامی تقاضای همکاری داریم، اظهار کرد: از مردم می خواهیم از خرید گونه های آبزی و جانوری در ایام پیش از نوروز خودداری کنند و به این بازار رونق ندهند و درصورت مشاهده فروش آبزیان نیز با سامانه ۱۵۴۰ تماس بگیرند و به مسئولان محیط زیست اطلاع دهند.

به گزارش ایسنا، به استناد بند ج ماده ۱۰ قانون شکار و صید حمل ، عرضه، فروش و صدور جانوران وحشی زنده یا کشته و اجزای آن ها بدون کسب پروانه یا مجوز از شرکت حفاظت محیط زیست جرم است و مجازات آن جزای نقدی از یکصدهزار تا یک میلیون ریال یا حبس از یک ماه تا شش ماه تعیین شده است و ضرر و زیان بابت هر سمندر لرستانی ، مارآبی و لاک پشت بر اساس مصوبه سال ۹۴ شورای عالی حفاظت محیط زیست ۳ میلیون ریال است.

رییس اداره محیط زیست شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران گفت: فروش حیواناتی سوسمار، سمندر و لاک‌پشت غیرقانونی هست. از این رو گشت و پایش اداره محیط زیست شهر پایتخت کشو

واژه های کلیدی: اداره | ایران | نوروز | میلیون | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz